A lenmagolaj az ekcéma kezelésében

Az ekcéma a bőr felszíni gyulladása, a bőrön megjelenhetnek hólyagok, jellemző a bőrpír, a pörkképződés, a hámlás és a viszketés, esetenként előfordulhat nedvedzés, illetve megfigyelhető a kipirult terület duzzanata.

lenmagolaj kapszula

Az ekcémai okai és tünetei

Bőrgyulladás leggyakrabban irritáció vagy allergiás reakció révén keletkezik. Az allergének sokszor minden nap használt eszközökből vagy anyagokból származnak, lehet egy kozmetikum összetevője, mosószer, öblítő, tusfürdő összetevője, de akár műszálas ruha is okozhatja. Gyógyszermellékhatásként szintén jelentkezhet bőrirritáció, például bizonyos antibiotikumok vagy gombaölő készítmények okozhatnak bőrpírt.

A külső tényezk mellett a hajlam is közrejátszik az ekcéma kialakulásában. Az atópiás dermatitist jó példa erre, ebben az esetben a bőrtünetek már csecsemőkorban megjelenhetnek. Ekcémát okozhatnak még a szervezetben elszaporodó baktériumok és gombák, ebben az esetben a fertőzés kezelése hozhat enyhülést.

Jellemző az időskori ekcéma, ilyenkor általában a bőr kiszáradása, valamint tartós szárazsága okozza a tüneteket. A bőr hidratálásával enyhíthetők és felszámolhatóak a tünetek.

Az ekcéma kezelése

Az ekcéma kezelése elsősorban helyileg történik, bizonyos esetekben azonban a helyi kezelés mellett célravezető lehet az étrend megváltoztatása.

Mind belsőleges, mind külsőlege kezelésre alkalmas a lenmagolaj. Hatóanyagai csökkentik a gyulladás kialakításáért felelős vegyületek termelődését a bőrben, valamint az egész szervezetben. Naponta fogyasszunk 1-2 kiskanálnyi lenmagolajat, külsőleg pedig használhatjuk töményen vagy más olajjal hígítva.

Ekcéma kezelésére ugyancsak alkalmas a sheavaj és a kókuszolaj. Bár mindkettő olajos tapintású, könnyen beszívódnak és nem hagynak zsíros érzetet a bőrön.

Étrendünk megreformálásával is sokat tehetünk annak érdekében, hogy ekcémás tüneteink enyhüljenek vagy megszűnjenek. 3 hónapig érdemes kerülni az állati eredetű tejet és tejtermékeket, valamint a vörös húsokat, a finomított cukrot és a feldolgozott élelmiszereket. A 3 hónap leteltével fokozatosan visszavezethetjük étrendünkbe a korábban elhagyott ételeket, de ügyeljünk rá, hogy csak módjával fogyasszuk őket!

Bőrápoló ekcémás bőrre

Hozzávalók:

  • 1 evőkanál sheavaj
  • 1 kiskanál extraszűz kókuszolaj
  • 1 kiskanál lenmagolaj
  • 10 csepp levendula illóolaj

A sheavajat vízfürdőn puhítsuk meg, adjuk hozzá a kókuszolajat és keverjük őket csomómentesre. Vegyük le a vízfürdőről, adjuk hozzá a lenmagolajat, majd hagyjuk hűlni. Az illóolajat akkor adjuk hozzá, amikor a keverék kihűlt, de még könnyen keverhető.

Az így kapott bőrápolót naponta legalább kétszer alkalmazzuk, de tulajdonképpen annyiszor használhatjuk, ahányszor szükségesnek érezzük.

Lenmagolaj széles választékban

Solio Hidegen SajtoltLenmagolaj 200ml

Solio Hidegen Sajtolt Lenmagolaj 200ml

Az lenmagolaj – a lecitin, keserű anyag – kéksav-glikozidák tartalma miatt -, mint gyógyászati anyag használatos.

Ár: 1065 Ft
Megnézem

Solio Lenmag olaj 500ml

Solio Lenmag olaj 500ml

A Solio Lenmag olaj – a lecitin, keserű anyag – kéksav-glikozidák tartalma miatt -, mint gyógyászati anyag használatos.

Ár: 1865 Ft
Megnézem
Még nem érkezett értékelés. Légy te az első!