A lenmagolaj fogyasztását a néphagyomány megfigyelései alapján ajánlják székrekedés kezelésére. A lenmag olaja gazdag rostokban és omega-3 zsírsavakban, melyek elősegíthetik az emésztést és hozzájárulhatnak a székrekedés enyhítéséhez. Írásunkban bemutatjuk, hogyan használhatjuk fel a lenmagolajat a székrekedés enyhítésére.
Fogyasszunk egy teáskanálnyi lenmagolajat a reggeli órákban. A lenmagolajnak lágyító hatása van a székletre, és segíthet a bélmozgások normalizálásában. Válasszuk a lenmagolaj hidegen sajtolt változatát, mivel a hőkezelt vagy pirított magokból készült olajok veszíthetnek hatóanyag-tartalmukból.
Egy evőkanál lenmagolajat a turmixhoz vagy smoothie-hoz adva hatékonyan növelhetjük annak tápanyagtartalmát. Recept-tipp:
Hozzávalók:
♡ 1 banán
♡ 1 csésze friss vagy fagyasztott bogyós gyümölcsök (pl. eper, málna, áfonya)
♡ 1 evőkanál lenmagolaj
♡ 1 csésze leveles zöldségek (pl. spenót, kelkáposzta)
♡ 1 csésze víz vagy növényi tej (pl. mandulatej, kókusztej)
Elkészítés:
1. A felhasználandó gyümölcsöket alaposan mossuk meg.
2. A hozzávalókat helyezzük a turmixgépbe, majd alaposan turmixoljuk őket össze - addig, amíg a turmix el nem éri a sima állagot.
3. Ha túl sűrűnek találod, hígíthatod vízzel vagy növényi tejjel. Ha édesebb ízre vágysz, adhatsz hozzá egy kis mézet vagy édesítőszert. A smoothie elkészítése után azonnal fogyaszd el frissen, hogy a benne lévő tápanyagokat és antioxidánsokat teljes mértékben kihasználhasd. Jó étvágyat! :)
A lenmagolajat alkalmazhatjuk salátataöntetként: nem csupán az étel ízét, de tápanyagtartamát is gazdagabbá teszi.
Ne használjuk a lenmagolajat főzéshez, mivel magas hőnek kitéve káros vegyületeket képezhet.
Az lenmagolaj – a lecitin, keserű anyag – kéksav-glikozidák tartalma miatt -, mint gyógyászati anyag használatos.
A Solio Lenmag olaj – a lecitin, keserű anyag – kéksav-glikozidák tartalma miatt -, mint gyógyászati anyag használatos.